تایتل قالب


سوفی ترنر بازیگر سریال GOT (خودم مخفف اش کردم ککک)  تو یه مصاحبه درمورد کنار اومدن با شهرت میگه که من یه بچه ی 15 ساله بودم   که متن های سیاسی تند مینوشت که بازتاب های منفی زیادی داشت و تیم من بهم میگفتن که باید تمومش کنم. و من فهمیدم که باید دهنمو ببندم. 


فکر میکنم منظورش این بوده که بعد از مشهور شدنش دیگه نمیتونستم مثل 15 سالگی حرفای تند سیاسی بزنم و باید سکوت کنم چون الان یه فرد معروفم.


این حرفش منو به فکر فرو برد. هرچند من 15 ساله و یه فرد مشهور نیستم و همچنین حرفام بازتاب نداره. اما فکر میکنم باید بیشتر مواظب حرفام باشم. خیلی سخته که هم مواظب حرفات باشی، هم خود واقعیت باشی،هم جوری بنویسی که به کسی برنخوره، هم حقیقت و تحریف نکنی، هم منصفانه باشه هم... 

رعایت همه ی اینا هم خیلی سخته هم واقعا از توان یه آدم عادی مثله من خارجه. اما من بازم سعی میکنم بیشتر بخونم و بیشتر فکر کنم و کمتر بنویسم تا اون چیزی رو هم که مینویسم حداقل شرایط بالا رو داشته باشه. 

اما ببیند همون طور که اطلاعات الان شما با اطلاعات ده سال پیش، همچنین عقاید الان شما با عقاید ده سال پیش تون یکی نیست. برای منم این قضیه صدق میکنه و هیچکس حتی خودمون نمیدونیم ده سال آینده چه نوع طرز فکری رو داریم. 

اما من بزرگترین چیزی رو که از خودم میخوام اینه که تا جایی که میشه کمترین تاثیر رو از رسانه ها بپذیرم. همه مون کم و بیش تحت تاثیر رسانه ها هستیم. رسانه ای که ما تحت تاثیرش قرار داریم به هر طرفی مایل باشه ما ناخودآگاه به همون طرف مایل میشیم اما من دوست دارم خودم انتخاب کنم که به کدوم طرف مایل شم و این مایل شدن تحت تاثیر رسانه ها نباشه که البته یکم نشدنیه.  

من تقریبا تمام سال کنکورم به این صورت گذشت که مثلا اگر حین درس خوندن سوالی تو ذهنم شکل می‌گرفت درس و کنار میذاشتم و تا پیدا نکردن حقیقت و اروم شدن درونم سراغ درس نمیرفتم. 

این بهانه برای درست درس نخوندم نیست. این نشونه ی شوق وصف ناپذیرم برای دونستن حقایقه.

یکبار دکتر میم جمله ای از امام علی (ع) نوشته بود که : حقیقت پنهان است ...

هرچند به نظرم این جمله ی زیبا مطلب رو تمام میکنه و اما دوست دارم جمله ای رو که خودم سالها پیش از برشت خوندم رو براتون بگم .

برشت یه جا میگه : هرگز باور نکن آنچه را که چشم هایت ندیده و گوش هایت نشنیده .و حتی باور نکن آنچه را که چشم هایت دیده و گوش هایت شنیده و بدان گاهی باور نکردن چیزی میتواند باور کردن چیز دیگری باشد .( خیلی البته توش دست بردم ولی مضمون همینه )


خلاصه ی همه ی این حرفا اینه تمام این چیزی که من اینجا مینویسم نه یک نظر کارشناسانه نه یک حقیقت حتمی و نه یک وحی منزله فقط چیزیه که میتونم اطمینان بدم مدتها درموردش فکر کردم و در حد توانم درموردش خوندم که خب ممکنه خوندن من ناکافی و فکرم اشتباه باشه .

اینجا خواننده ی زیادی نداره اما چند نفری که من رو لایق خوندن دونستن برای من به شدت قابل احترامن حتی اگر جهت فکری مخالفی داشته باشیم .

مخلص !

۲۱ تیر ۹۷ ، ۱۸:۲۹ ۲ ۳۳

نظرات (۲)

 • لیمو جیم
  پنجشنبه ۲۱ تیر ۹۷ , ۱۹:۱۴
  من هیچی از عقایدم نمینویسم , بازخورد خوبی نخواهد داشت!
  • author avatar
   F_ Young
   ۲۱ تیر ۹۷، ۱۹:۲۱
   من با کسایی که از گوشت و خون شون هستم هم عقاید کاملا مشابهی ندارم. چه برسه به 80 میلیون ایرانی یا در حالت کلی 7 میلیارد انسان  جهان. 
   حالا اینکه نمی نویسی میل خودته ولی اینکه دیگران بازخورد خوبی نمیدن به خودشون مربوطه .به بیان کننده مربوط نیست! 
 • همدم ماه
  پنجشنبه ۲۱ تیر ۹۷ , ۲۱:۱۰
  مثل ایناجمله ها بود حرف برشت 
  نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که
  چشمهایتان ندیده......
  و نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که 
  قلبتان باور نکرده......
  صادقانه زندگی کنید.......
  ما موجودات خاکی نیستیم که به بهشت
  میرویم.....
  ما موجودات بهشتی هستیم که از خاک 
  سر بر آورده ایم........
  الهی قمشه ای
  • author avatar
   F_ Young
   ۲۱ تیر ۹۷، ۲۲:۱۲
   به به. 
   این آقا از محبوب های منه با نوشته هاش .
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">